מחלות חתולים

אם יש לכם חתול בבית או יותר מאחד, התברכתם בחיית מחמד כיפית במיוחד. אך אימוץ של חתול דורש גם לא מעט עבודה, ובעיקר דאגה לצרכים הבסיסיים ביותר שלו כמו אוכל, שתייה וכדומה. מעבר לכך צריך לדאוג לבריאותו של החתול וחשוב לשים לב לסימנים שונים של מחלות חתולים, בין אם מדובר על גורי חתולים  ובין אם מדובר על חתולים בוגרים. יש מחלות חתולים שונות והנה כמה מהן שחשוב להכיר ולדעת

 

עצירת שתן

עצירת שתן אצל חתולים היא בעצם חסימה של דרכי השתן מה שיכול להיות מהר מאוד מסוכן מאוד בגלל הרעלים שהם צוברים. אין הבדל בסטטיסטיקות בין חתולים זכרים לנקבות בכל מה שקשור לבעיה הזו ופחות רואים אותה אצל גורי חתולים ויותר אצל בוגרים, אך חשוב לטפל בבעיה במהירות האפשרית. הסימנים לעצירת שתן הם: הליכה חוזרת ונשנית אל ארגז הצרכים, והוצאת כמות קטנה של שתן, דם בשתן, מאמץ של החתול להשתין שנראה כמו עצירות. חשוב אם כן לפנות אותו במהירות לטיפול לפני שהבעיה תחמיר.

מחלות דרכי הנשימה

יש מספר מחלות דרכי נשימה עליונות אצל חתולים, מחלות כמו הרפס קלמידיה, וקליצ'י. המחלה עוברת מחתול לחתול על ידי מגע בהפרשות האף או העיניים של החתול, והטיפול במחלות הללו הוא תומך בעיקרו – שתייה, אכילה, מנוחה וטיפול בזיהומים משניים על ידי אנטיביוטיקה.

סוכרת

כן, גם סוכרת פוגעת בבעלי חיים וספציפית בחתולים ולא רק בבני אדם. המחלה היא כמו אצל בני האדם, חוסר יכולת של הגוף לווסת את רמות הסוכר בדם והתסמינים הינם אותם תסמינים – השמנת ייתר, השתנה מרובה, צמא רב, וכדומה. לחתולים אי אפשר להזריק אינסולין ולכן הטיפול במחלה זו הינו שמרני. צריך לשמור את החתול שלא יוכל מאכלים עתירי סוכר.

קרא עוד: וטרינר תורן

יש עוד לא מעט מחלות חתולים, בין אם אלו גורי חתולים ובין אם אלו חתולים בוגרים, כשמחלות המדבקות מופיעות אצל כולם אך יש את המחלות שקשורות לגיל ומופיעות בעיקר אצל החתולים הזקנים. חשוב לשים לב לסימנים מקדימים ולטפל במחלות הללו עוד כשהן בתחילתן.

המרכז הווטרינרי בנגב - כל סוגי השירותים הווטרינריים לכלבים ולחתולים

סניף באר שבע

שומרון 62, מרכז מסחרי, נאות-לון

טלפון: 6417025 - 08

פקס: 6415195 - 08

נייד: 7545907 - 050
ימים א' - ה': 21:00 - 9:00
יום ו' וערבי חג: 14:00 – 9:00

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים

טלפון: 08-8682728

ימים א' - ה': 13:00 - 9:00 21:00 - 16:00
יום ו' וערבי חג: 14:00 - 9:00