וטרינר כלבים בבאר שבע – מידע מקצועי על כלבים

מחלות כלבים

כלבים הם יצורים נפלאים, יצורים שכל מי שמגדל אותם מגלה מהר מאוד עד כמה הם ידידותיים ומתאהב בהם. כלב לא סתם נחשב ל"ידידו הטוב ביוצר של האדם" אלא יש לא מעט סיפורים על חברות מדהימה שנרקמה בין כלבים לבעלי חיים כשהמפורסם שבהם הוא לאסי שובי הביתה. המון אנשים מחליטים לאמץ כלבים ומי שמחליט לאמץ צריך לדעת שכלב זה דבר נהדר אך הוא דורש טיפול נאות. כלבים זקוקים למילוי הצריכים הבסיסיים שלהם כמו גם לטיפול רפואי במקרה הצורך, ויש מחלות שונות בכלבים כמו פרעושים וקרציות, כמו בעיות היגיינת פה ובעיות נוספות והנה כמה מהן:

 

פרעושים וקרציות

פרעושים וקרציות הן צרות שכמעט כל בעל כלב נחשף אליהן. פרעושים עלולים גרום לתולעי מעיים ולבעיות עור כמו גם תגובות אלרגיות, וקרציות עלולות להעביר מחלות לא סימפטיות. פרעושים וקרציות דורשים טיפול אגרסיבי בכדי למגר את הבעיה.

פרוו

עוד מחלת כלבים שקיימת וכדאי לתת עליה את הדעת, והיא וירוס שמועבר על ידי כלבים אחרים והוא מופרש ברוק שלהם או בקיא או בצואה שלהם. המחלה פוגעת בעיקר בגורים או בכלבים בוגרים עם בעיות במערכת החיסון. המחלה היא ויראלית ולכן עיקר הטיפול הוא טיפול תומך, טיפול שימנע בעיות משנה לאחר מכן.

תולעת הפארק

מאיפה הגיע שמה של תולעת הפארק? פשוט מאוד.. כי היא נתגלתה לאחר שקבוצת כלבים שבעליהם נהגו להסתובב איתם בפארק הלאומי חלתה במחלה. זו תולעת טפילית שגורמת לפליטות והקאות רבות, גרמת לפגיעה אפשרית בעמוד השדרה עד כדי שיתוק, ועלולה אפילו לגרום לחומרים מסרטנים שונים להיות מופרשים.

כלבת

מחלה קטלנית וחשוכת מרפא, מחלה שפוגעת במערכת העצבים והיא מועברת באמצעות נשיכה (מעבר רוק)

 

יש עוד לא מעט מחלות בכלבים מעבר לכלבת, פרעושים והמחלות הנוספות המוכרות. חשוב לשים לב לשינויים בהתנהגות הכלב או לסימפטומים חשודים בכדי לעלות על בעיות בזמן ולתת להם את הטיפול המיטבי. עם גילוי מוקדם של מחלות למיניהן הכלב יוכל לחזור לשגרה מלאה לאחר טיפול בלי שייגרם לו נזק כלשהוא, נזק קל או חמור.

המרכז הווטרינרי בנגב - כל סוגי השירותים הווטרינריים לכלבים ולחתולים

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון

טלפון: 6417025 - 08

פקס: 6415195 - 08

נייד: 7545907 - 050

 

שעות פתיחת סניף באר שבע

ימים א' - ה':    13:00 - 09:00 

                     21:00 - 16:00 

יום ו' וערבי חג: 13:00 – 9:00

 

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים

טלפון - 08-8682728

 

שעות פתיחת סניף להבים

ימים א' - ה':    13:00 - 09:00 

                     21:00 - 16:00 

יום ו' וערבי חג: 13:00 – 9:00