פושוק החתול –נוזלים בבית חזה

פושוק הוא חתול בית יפיפה בן כ-8.5 שנים. בחודש ספטמבר 2014 הוא הובא למרפאה בעקבות חוסר אכילה וקשיי נשימה. בבדיקה פיזיקלית שערכנו במרפאה מצאנו בעיה נשימתית בצד ימין של בית החזה של פושוק. בדיקת אולטראסאונד של בית החזה הראתה כמות רבה של נוזל בבית החזה בצד ימין. ביצענו ניקוז של הנוזלים בצד זה, בפרוצדורה שנקראת "טוראקוצנטזיס".בנוסף ביצענו אנליזה לנוזל מבית החזה, אשר גילתה שמדובר ככל הנראה בזיהום חריף. מיד לאחר הפרוצדורה פושוק הרגיש טוב יותר וחזר לנשום באופן רגוע יותר. הוא שוחרר לביתו למעקב עם טיפול אנטיביוטי בסירופ.

לאחר כמה ימים פושוק שוב התקשה לנשום ולכן הובא למרפאה. גם הפעם היתה כמות נוזל רבה בבית החזה. ערכנו בדיקות דם וצילומי רנטגן, דרכם מיקמנו היכן נמצאת הבעיה של פושוק בתוך בית החזה. הצילומים נשלחו גם לרדיולוג מומחה, אשר אישר גם הוא את חשדותינו בנוגע למצבו של פושוק. בנוסף לכך, שלחנו דגימה של נוזל מבית החזה של פושוק לביצוע אנליזת תרבית ורגישות, לאיפיון סוג הזיהום ממנו פושוק סובל. לאחר ניקוז בית החזה פושוק חש טוב יותר, הוא שוחרר לביתו יחד עם טיפול אנטיביוטי משולב.

לאחר תחילת הטיפול פושוק החל להרגיש טוב יותר גם בבית. בתחילה המצב נראה קשה, הוא עדיין הובא למרפאה כל כמה ימים לניקוז הנוזל מבית החזה, אך מפעם לפעם הבעלים דיווחו על שיפור במצב הרוח, בפעילות ובתאבון של פושוק. עם התקדמות הטיפול פושוק החל לחזור לעצמו יותר ויותר, ובמקביל לכך – כמויות הנוזל בבית החזה הלכו ופחתו. בסיום הטיפול פושוק היה חתול חדש לגמרי – הוא חזר לעצמו לחלוטין, חזר לקפוץ, לאכול ולשחק בבית, העלה במשקל וחזר להיות שמח. לאחר שראינו שפושוק החלים והתייצב לחלוטין – ניתן היה להפסיק את הטיפול האנטיביוטי.

כנגד כל הסיכויים פושוק הצליח להחלים, וזאת למרות שמצבו היה עגום ביותר. כל הכבוד גם לבעלים של פושוק אשר טיפלו בו בבית במסירות רבה, והביאו אותו לביקורות במרפאה בכל פעם שהיה צריך!

המקרה של פושוק הוא אחד מני רבים אצלנו במרפאה של ד"ר שרמן - וטרינר בבאר שבע והוא דוגמא מוכחת לכך שאם שמים לב לבעיה של בעל החיים בעוד מועד הפיתרון לא יאחר לבוא!

המרכז הוטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן

וטרינר בבאר שבע והסביבה

המרכז הווטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן מעין ואלכס כולל שני סניפים: סניף באר שבע וסניף להבים.

שניהם הוקמו במטרה לספק שרותי רפואה וטרינרית בדרום ברמה הגבוהה ביותר.

במרכז הווטרינרי בנגב הפועל בבאר שבע ולהבים תמצאו צוות רופאים ואסיסטנטיות הפועלים מתוך אהבת בעלי חיים, תודעת שרות גבוהה ושאיפה למצוינות מקצועית.

אנו, צוות המרכז הווטרינרי בנגב, מחויבים מאז ומתמיד לטיפול יעיל, להקלה על סבלם של מטופלנו תוך חתירה בלתי מתפשרת לאבחון נכון ומהיר. 

למעבר לפרטי התקשרות למרפאת באר שבע - לחץ כאן

למעבר לפרטי התקשרות מרפאת להבים - לחץ כאן

מגוון שירותים מתקדמים במרכז הווטרינרי בנגב

 

 

המרפאה הוטרינרית בבאר שבע ולהבים מצוידת במיטב המכשור, כמו מכונות דם המטולוגית וביוכימית, בחדר רנטגן ומכשיר אולטראסאונד איכותי, אך לא פחות חשוב הוא הנסיון הרב שנצבר עם השנים תוך הקפדה על לימודי המשך והתעדכנות מתמדת בנושאים שונים ברפואה וטרינרית שמאפשרים לנו להעניק לכם את הטיפול המיטבי.

במידת הצורך אנו עובדים בשיתוף עם מומחים בתחומים שונים כמו :פתולוגיה, כירורגיה, אורטופדיה והדמיה מתקדמת.

שעות פעילות המרכז ימים א-ה בין השעות 09:00-13:00 ו16:00-20 בימי ו משעה 09:00 עד השעה 13:00 ומעניק שרותי חירום - וטרינר 24 שעות ביממה.

נשמח לראותכם בין לקוחותינו!!

לרשותכם תמיד – ד"ר אלכס, ד"ר מעין וכל צוות המרכז.

 

 

בית חולים וטרינרי באר שבע - צוות מרפאה וטרינרית בדרוםעמוד הפייסבוק של המרכז הוטרינרי בנגב

המרכז הווטרינרי בנגב - כל סוגי השירותים הווטרינריים לכלבים ולחתולים

סניף באר שבע

שומרון 62, מרכז מסחרי, נאות-לון

טלפון: 6417025 - 08

פקס: 6415195 - 08

נייד: 7545907 - 050
ימים א' - ה': 21:00 - 9:00
יום ו' וערבי חג: 14:00 – 9:00

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים

טלפון: 08-8682728

ימים א' - ה': 13:00 - 9:00 21:00 - 16:00
יום ו' וערבי חג: 14:00 - 9:00